امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

شمارش معکوس تا برگزاری همایش
ثانیه
دقیقه
ساعت
روز

آمار بازدید سایت
بازدید امروز :
5
بازدید دیروز :
57
بازدید کل :
35904
دسترسی سریع

 

 

images23_1

 

 

 seen_1_1 

 

 

 imagesmap_2

 

 

images45

 

 

wk1

 

 

images455 

 

 

پوستر همایش
Poster
شورای سیاستگزاری کنفرانس

  

رئیس کنفرانس

مهندس محمود پرهیزگار

111

  

 

دبیر کنفرانس

دکتر ناصر پرهیزگار

222

 

 

دبیر علمی کنفرانس

دکتر محمدرحیم واثقی 

 44_1

  

دبیر اجرایی کنفرانس

مهندس محمدهادی معانی

444

 

کانال تلگرام کنفرانس
حامیان علمی همایش
دانشگاه شیراز دانشگاه صنعتی شیراز شرکت دنا سیویلیکا ISC مرکز تحقیقات صنایع لاستیک ایران پارک علم وفناوری فارس شرکت ملی نفت ایران دانشگاه علمی کاربردی
حامیان مالی کنفرانس
شرکت کیا پلیمر دماوند شرکت مهرتاش اصفهان آریا اکسیر آسیا
معرفی شیراز

 

 

در افسانه ها آمده است كه شیراز فرزند تهمورس (از پادشاهان سلسله پیشدادیان) شهر شیراز را تأسیس كرد و نام خود را بدان بخشید. به روایت دیگر، نام این دیار، "شهرراز" بوده كه به اختصار شهر راز و شیراز خوانده شده است. نام شیراز در کتیبه های هخامنشی تخت جمشید خوانده شده است. اشیاء و ظروف تاریخی و مسکوکاتی که هم اکنون در موزه متروپولیتن نیویورک موجود است از مجد و عظمت شیراز در عهد سلوکی ها، اشکانیان و ساسانیان گواهی می دهد. در کاوشهای منطقه قصر ابونصر معلوم شد که این بنا به اواخر دوران اشکانی یا اوایل دوره ساسانی تعلق داشته و چند مهره که نیز نام اردشیر و شیراز بر آن نوشته شده به دست آمده است. در زمان خلفای اسلامی، اعراب چندین بار به شهر استخر حمله کردند که بر اثر مقاومت ساکنان، آن شهر سخت آسیب دید. به مرور با کاسته شدن از عظمت، وسعت و جمعیت شهر استخر به رونق شهر شیراز افزوده شد.

 

                                                    

 

در سال 281 هجری قمری عمرولیث دومین پادشاه صفاریان بناهای متعددی از جمله یک مسجد جامع در شیراز احداث کرد و به رونق بیش از پیش این شهر افزود. دیلمیان به آبادانی شیراز افزودند. خصوصاً عضدالدوله دیلمی (372 -366 هجری قمری) در مجد و عظمت شهر و رفاه مردم آن کوشش بسیار کرد. در دوران صفویه شیراز مرکز ایالت فارس بود و امامعلی خان حکمران فارس بناهای بسیاری در این شهر پی ریخت.

 

درسال 1079 هجری قمری شیراز بر اثر جاری شدن سیل سهمگین ویران شد و بسیاری از آثار تاریخی آن از میان رفت. در اواخر دوره صفویان نیز افغان ها این شهر را مورد حمله قرار دادند و خرابی های بیشماری را به بارآوردند. در سال 1142 هجری قمری نادر شاه افشار افغان ها را از شیراز راند و این شهر آرامش و امنیت دوباره یافت تا اینکه در سال 1175 هجری قمری تقی خان شیرازی اعلام استقلال کرد و سر از فرمان نادر برتافت. نادرشاه انبوهی از لشکریان خود را به جنگ با حاکم شیراز و تصرف شهر فرستاد و بعد از چهار ماه و پانزده روز محاصره، شیراز به تصرف سپاهیان نادر درآمد و لشکریان غالب بسیاری از مردم بی گناه را قتل عام کردند. در سال 1180 هجری قمری، کریم خان زند شیراز را مقر حکومت خود قرار داد و برای عمران و آبادی آن کوشید.

                                                   

 

هنگامی که آقا محمدخان قاجار در سال 1207 هجری قمری به شیراز دست یافت، امر به ویرانی باروی شهر داد. بعدها بارویی دیگر ساخته شد که بر اثر زلزله سال 1339 هجری قمری بسیاری از قسمت های آن فرو ریخت. شیراز طی چند دهه اخیر توسعه و گسترش قابل توجهی یافته و به یکی از شهرهای مهم و زیبای ایران تبدیل شده است. محیط مساعد شیراز در ادوار گوناگون دانشمندان سخنوران و نویسندگانی بزرگ را در دامان خود پرورانده است که آثار جاویدان آنها میراث علمی و ادبی ایران را زنده و جاوید نگاه خواهد داشت.

(برگرفته از سایت اداره کل میراث فرهنگی استان فارس)

 

 

 

 

 نقشه گوگل شهر شیراز

 

 

 

 

 

 

برخی از جاذبه هاي گردشگری شیراز:

 

 

 • شاهچراغ

     

 
 
 
 
 • دروازه قرآن

      

 

 

 

 • آرامگاه حافظ

      

 

 

 

 • آرامگاه سعدی

      

 

 

 

 • مسجد وکیل

      

 

 

 

 • ارگ کریمخان

      

 

 

 

 • بازار وکیل

      

 

 

 

 • باغ ارم

      

 

 

 

 • باغ دلگشا

      

 

 

 

 • باغ عفیف‌آباد

      

 

 

 

 • تخت جمشید

     

 

 

 

 • حمام وکیل

      

 

 

 

 • آرامگاه خواجوی کرمانی

      

 

 

 

و دیگر اماکن دیدنی و جالب ...